piątek, lipca 29

Kuchnia letnia w ogrodzie.

Lato w pełni , więc jak najwięcej czasu spędzamy w ogrodzie by korzystać ze świeżego powietrza. Szczęśliwcy Ci, którzy mają domek i wspomniany ogród. Często jednak jest tak, że gospodyni nie jest w stanie nacieszyć się zielenią ogrodu i zapachem kwiatów , gdyż siedzi zamknięta w kuchni  przygotowując posiłki dla całej rodziny. Idealnym rozwiązaniem i zbawieniem dla kobiet jest kuchnia letnia, budynek, który umieszczamy w ogrodzie i który służy nam jako kuchnia, jadalnia i  mini salon w jednym.
Przykładem takiego rozwiązania jest projekt projekt kuchni letniej KL2

Zdjęcie projektu KL2 Kuchnia letnia / Bud. gospodarczy SLN2147   

Ten projekt łączy w sobie nowoczesność z funkcjonalnością . Bardzo efektownie wygląda połączenie kamieni , drewna i gładzi na fasadach zewnętrznych. Zadbano o teren otaczający budynek i wkomponowano minimalistyczne ozdobniki zielone, które nie zakłócają widoku na ogród.

Zdjęcie projektu KL2 Kuchnia letnia / Bud. gospodarczy SLN2147

Pięknie prezentuje się ścieżka z płyt kamiennych, która odbija się na tle zieleni traw i współgra z akcentami zielonymi wokół domu.
Budynek mieści spiżarnię, WC, skład na drewno i werandę. Wewnątrz budynku znajduje się pomieszczenie gospodarcze, które pełni rolę aneksu kuchennego.  Prawie 20 metrów kwadratowych pozwoli na wyposażenie kuchni w potrzebny sprzęt, zorganizowanie miejsca do siedzenia i wspólnego jedzenia posiłków. Świetnym pomysłem jest wygospodarowanie miejsca na małą spiżarnię, która pomieści potrzebne artykuły spożywcze i pozwoli na gromadzenie przygotowanych w kuchni letniej przetworów warzywnych czy owocowych. Obszerna weranda to idealne miejsce na wizyty gości i wspólne posiłki z widokiem na ogród. Projekt obejmuje część architektoniczną, konstrukcyjną, wewnętrzną instalację elektryczną i sanitarną. 

Lato to okres grilowania. Ten projekt uwzględnił i ten aspekt, pozwala na umieszczenie grilla w części zadaszonej werandy, lub bezpośrednio przed nią oraz ma wyznaczone miejsce na przechowywanie drewna czy innych akcesoriów niezbędnych do wykonania barbecue.

 Rzut kondygnacji projektu KL2 Kuchnia letnia

Rzut parteru projektu KL2 Kuchnia letnia / Bud. gospodarczy

 
Wymiary poszczególnych pomieszczeń są następujące :
1. część wewnętrzna kuchni letniej 19,74 metrów kwadratowych
2. spiżarnia 1,39 metrów kwadratowych
3. wc 2,08 metrów kwadratowych
4. skład opału 2,07 metrów kwadratowych
5. weranda 17, 86 metrów kwadratowych 
Jak dla mnie nic więcej do szczęścia, poza pogodą, nie jest potrzebne . To naprawdę ogromna frajda zerwać warzywa z ogrodu i nie wychodząc z ni
ego ugotować obiad. Jak miło jest posiedzieć na tarasie po obiedzie , czytając książkę i czując zapach pieczonego ciasta z pomieszczenia obok. W mojej letniej  kuchni byłoby mnóstwo wazonów z kwiatami, mis z owocami. Lato byłoby w każdym zakamarku.

 

1 komentarz:

  1. Witaj Kochana,może mnie jeszcze pamiętasz.Pisze z nowego bloga,tak więc zapraszam.Jeśli chodzi o kuchnię,super sprawa.Projekt kapitalny,pozdrawiam cieplutko,Edyta:))

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...