sobota, listopada 28

Jak udekorować dom na czas adwentu?

Na Waszych kontach instagramowych i blogach pojawiają się piękne i pomysłowe kalendarze adwentowe,w których ukryte są drobne podarunki dla najmłodszych. Mój najmłodszy skończył 18 lat , więc od dobrej dekady nie wierzy już w Mikołaja i nie organizuję mu tego  festiwalu niespodzianek. W sumie to szkoda bo głowa pełna pomysłów a poza tym to ogromna radość obdarowywać codziennie nasze pociechy.
Jako osoba, która lubi dekorować dom  muszę się pocieszyć inną wersją ozdoby adwentowej.
Takim wieńcem adwentowym dla dorosłych , a zwłaszcza dla  kobiet kreatywnych.
Chodzi o dekorację z wykorzystaniem świec.
Cztery świece adwentowe to ozdoba , która pojawia się w naszych domach 4 tygodnie przed świętami  Bożego  Narodzenia. Zgodnie z tradycją świece otaczane są świeżymi gałązkami iglastych drzew szlachetnych jak sosna,świerk, daglezja czy jodła , które udekorowane są jarzębina, szyszkami czy liśćmi.
Tak naprawdę nasza wyobraźnia może się tu rozwinąć. Możemy zrobić minimalistyczne wersje lub takie , które wymagają od nas trochę pracy. Można wybrać wersję nowoczesną, leśną, vintage . To w czym umieścimy nasze świece zależy od tego co mamy w domu i co pasuje do naszego wystroju.
Poniżej kilka ciekawych inspiracji wybranych z Pinterest.
.

A poniżej moje własne wieńce adwentowe. Do zdjęć wykorzystałam :
1. świecznik Madam Stoltz klick 
2. Dzwonek ceramiczny klick 
3. tackę białą Ib Laursen klick
4. tasiemnki klick 

4 komentarze:

 1. Moja córcia już na studiach ,ale kalendarz dostała :)W zeszłym roku jeszcze w nocy podłożyłam jej prezencik pod poduszkę i szkoda jej było ,że to już ostatni raz :)))Z dziewczynami jest inaczej :)Wieniec adwentowy zaraz będzie się tworzył:))Dziękuję bardzo ,że zechciałaś podzielić się ze mną nasionkami :))Jak coś urośnie też puszczę je w świat:))
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrobiło się świątecznie...;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. super inspiracje :-)
  u nas juz jest i sie pali świeczka

  OdpowiedzUsuń
 4. cudowne inspiracje :) osobiście uwielbiam dekoracje z żywych roślin :) ciekawą inicjatywę ma Kasia, która organizuje konkurs dla blogerów na najładniej udekorowaną Gwiazdę Betlejemską http://www.twojediy.pl/dekoracja-gwiazdy-betlejemskiej-akcja-blogi-rozkwitna-poinsecja/ :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...