wtorek, października 28

Dom marzeń - część druga

Dziś post o innym projekcie domu, który poza ciekawym projektem posiada wiele zalet. 
Projekt zaczerpnięty ze strony

projekty domów | extradom
Domek prezentuje się tak:


Projekt domu Eryk G1 Multi-Comfort 

Dom ma kształt prostokąta i kojarzy mi się ze skandynawskimi domkami, które mają podobny układ. Prostota, duże przestrzenie okienne, wygodny dostęp do części tarasowej są zdecydowanymi plusami projektu. Pomieszczenia są pięknie doświetlone, latem można w pełni korzystać ze świeżego powietrza przebywając w środku. Taras , który rozciąga się wzdłuż całkowitej długości domu można podzielić na kilka sektorów:
*część wypoczynkową z miękkimi fotelami, leżankami i stoliczkiem na książkę i filiżankę kawy
*ogrodniczą ze stołem z narzędziami, sadzonkami, donicami itp
* oraz jadalnianą , która w ciepłe dni posłuży nam do delektowania się posiłkami na świeżym powietrzu

Projekt domu Eryk G1 Multi-Comfort 

Front budynku jest elegancki i zapewnia dyskrecję, nie pokazując zbyt dużo z części domu, które wymagają dyskrecji. Nie jestem zwolenniczką zabudowy, która eksponuje wnętrze domu przechodniom. Zwykle wymaga to dodatkowych ogrodzeń, wysokich nasadzeń. Ten projekt ma wyraźnie sprecyzowaną część, która jest otwarta i ta przeznaczona jest tylko dla domowników i tą część , która trzyma intruzów na dystans:-)
Przemawia do mnie pomysł z dużą , wpasowaną do projektu skrzynką podokienną na kwiaty. Jest ona zrobiona z tego samego materiału co stolarka drzwiowa, tworząc harmonijną całość. Można tu rozwijać swoją ogrodniczą fantazję i sezonowo zmieniać nasadzenia, wprowadzając kolory i zapachy do domu.

Projekt domu Eryk G1 Multi-Comfort

Opis projektu

Pow. użytkowa 95,38 m2
Pow. zabudowy 179,93 m2
Eryk G1 MULTI-COMFORT to ekonomiczna w realizacji propozycja dla inwestorów, którzy posiadają wąską działkę. Dużym atutem domu jest wygodny układ funkcjonalny z czytelnym podziałem na strefy. Komfortowe wnętrze zostało ubrane w klasyczną bryłę, prosty, dwuspadowy dach oraz subtelną kompozycję elewacji. Eryk G1 harmonijnie dopasuje się do każdego krajobrazu, stanowiąc jednocześnie jego atrakcyjną ozdobę. Dom realizuje tę ideę za pomocą właściwego połączenia wszystkich elementów funkcjonujących w budynku – odpowiedniego oświetlenia, właściwej wentylacji, konstrukcji ścian, dachu oraz instalacji, przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.


Zajrzyjmy do środka....
Jest wszystko czego mi potrzeba. Idealne wymiary pomieszczeń , bo trzeba myśleć ekonomicznie biorąc pod uwagę zmiany, które nas czekają odnośnie energii:-(((
Każdy pokój ma wyjście na taras. Korzystnym rozwiązaniem jest wejście z ogrodu do pomieszczenia gospodarczego. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest zaplanowanie dużej wnęki w holu i wiatrołapie na szafy.
Jak dla mnie jedynym minusem jest stosunkowo mały garaż, zdecydowanie wolałabym wersję na dwa auta. Poza tym rowery i sprzęt narciarski tez zajmuje sporo miejsca.

1wiatrołap:2,88 m2
2hall:8,91 m2
3kuchnia:7,64 m2
4spiżania:1,26 m2
5pokój dzienny + jadalnia:25,06 m2
6wc:1,76 m2
7pokój:22,03 m2
8pokój:10 m2
9pokój:10,11 m2
10łazienka:5,49 m2
11kotłownia:7,3 m2
12pomieszczenie gospodarcze:5,72 m2
13garaż jednostanowiskowy:19,22 m2


  Ciekawe czy da się w ten sposób doprowadzić do spełnienia marzeń?         Miłego wieczoru.Gosia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...