poniedziałek, sierpnia 24

Wszystko co dobre szybko się kończy

Witajcie.
To już  ostatnie dni wakacji.Choć  były długie to  wyczerpujące i nie mogę powiedzieć,  że  czuję  się  wypoczęta. 
Dwa wyjazdy, sporo rzeczy do załatwienia, gruntowne  porządki  w domu a przede wszystkim mnóstwo  pracy na działce. 
Początki działkowicza nie  są  łatwe i niosą ze sobą  mnóstwo  błędów. Ważne jednak by się nie poddawać i wyciągnąć wnioski. Jest niezastąpiony i wszystko wiedzący wujek  "google" i całe mnóstwo  przychylnych  ludzi, którzy  służą  rada i pomocą. Na Instagramie znalazłam przyjazną duszyczkę, którą  potrafi nazwać  wszystkie rośliny na mojej działce. Godne podziwu jest to, że  ta wiedza wynika z pasji a nie  jest wyuczonym zawodem.
Praca na działce  pochłania  moje siły i czas stąd  takie  długie  przerwy w moim blogowaniu.
Dziś  jednak  zmobilizowałam się i postanowiłam umieścić kilka zdjęć, które zobrazują Wam jak wygląda mój kawałek ziemi.
Skalniak i moje ukochane sukulenty.

Owoce, które nie były  pryskane, przez co są zdrowe , ale nie powalają wielkością i są idealną pożywką dla robali. Jabłka przerabiamy głównie na soki, które wraz z marchewką tworzą idealny duet do śniadanka.
Poziomki, które kwitną i owocują po raz drugi.


W szklarni mieliśmy bardzo dużo winogron , były naprawdę słodziutkie i poza rewelacyjnym smakiem cieszyły oko przywołując wspomnienia z naszej podróży do Toskanii.
Kolejne jabłonie, które dopiero dojrzewają i dzięki dużej ilości słońca zaczynają nabierać kolorów.Mamy też węgierkę, która obficie obrodziła. Już się nie mogę doczekać zbiorów...i kolejnej roboty przy powidłach.

Żeby się nie zniechęcić do działkowania i nie kojarzyć wyjazdów tylko z pracą staram się również relaksować i wypoczywać.
Mam nadzieję, że udało mi się poprzez zdjęcia oddać klimat jaki panuje na mojej działce. Dom nadal w remoncie , więc nie pokażę go jeszcze...może jesienią:-)
Pozdrawiam i życzę udanej końcówki wakacji.


2 komentarze:

  1. Ileż radości można czerpać z natury. Tez kocham ogród i dary jakie daje:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Początki bywają trudne, ale w Twojej działce jest ogromny potencjał.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...